Sākums Par sejas vingrošanu Sejas vingrošanas vēsture

Sejas vingrošanas vēsture

Saturs
Sejas vingrošanas vēsture
2 lpp
3 lpp
Visas lapas

Sejas vingrošanu bieži sauc par „jaunu” virzienu skaistuma pasaulē. Īstenībā šis „jaunais” fitnesa veids eksistē jau vairāk par 100 gadiem, bet ja ņemt vērā senos uzstādījumus no jogas, cigun, slāvu skaistuma praktikas utt., tad šī virziena vecums ir mērāms gadsimtos. Par dažiem no tiem, mēs Jums izstāstīsim.

12

Facebuilding tiek uzskatīts, kā populārākais sejas vingrošanas komplekss. Bet pats vingrošanas komplekss ir zināms tikai retajam. Populārs ir ne pats komplekss, bet tā nosaukums. Bieži par facebilding sauc jebkuru sejas vingrinājumu. Saskaņā ar vēsturi, kas jau ir kļuvusi par leģendu, šo vingrinājumu kompleksu izstrādāja vācu plastiskais ķirurgs Rejnholds Bencs speciāli priekš savas draudzenes balerīnas, kurai bija 42 gadi. Viņas seja izskatījās veca, kas ļoti kontrastēja ar viņas, pēc izskata jaunu slaidu ķermeni. Bencs saprata, ka balerīnas ķermenis izskatās jauns pateicoties satrenētiem muskuļiem, bet seja noveco dēļ tā, ka sejas muskuļi zaudē tvirtumu. Esot par sejas muskuļu speciālistu, Bencs izstrādāja sejas vingrinājumu programmu, daļa no kuriem, visdrīzāk tika paņemta no jogas, bet daļa ir viņa paša izgudrojums. Adaptējot Benca vingrinājumus un papildinot tos ar citiem vingrinājumiem no senās sejas jogas Aleksandrs un Irina Medvedevi izdeva divas grāmatiņas „Sejas joga” un „Facebuilding un Faceaerobika”.

3

Facual workout ir cits sejas vingrinājumu komplekss, kas ir Eva Frejzeres izgodrojums. Eva ir dzimusi 1928. gadā. Viņa sāka izstrādāt savus vingrinājumus 1978. gadā, kad viņai jau bija 50 gadi. Viņai piederēja specializēts fintesa klubs, kurā cilvēki tika apmācīti veikt sejas vingrinājumus pareizi, un nodarbības tajā bija diezgan dārgs prieks. 76 gados viņa izskatījās daudz jaunāka par saviem vienaudžiem. Tika izdota Ievas Freizeres grāmata „10 minūšu programma sejas muskuļiem un ādai” (grāmata tik tiešām ir laba, bet programmas izpilde aizņem apmēram vismaz pusstundu). Evas vingrinājumu programma ir ļoti līdzīga Benca programmai, bet tika papildināta ar klasiskiem vingrinājumiem kaklam, acīm, kas bija paņemti no jogas, ka arī vingrinājumiem priekš visa ķermeņa. Ka arī savā grāmatā Eva stāsta par pareizu uzturu – kādi vitamīni, minerāli un mikroelementi ir nepieciešami organismam, lai āda saglabātos jauna.

4

Brīnumainu sejas vingrošanas kompleksu izgudroja pirmais kultūrists pasaulē – Džeks Lalanns, kurš 2008. gadā 26. septembrī nosvinēja savus 94 gadus. Lalanns izgudroja tieši vīriešu sejas vingrošanas kompleksu, bet daudzie no vingrinājumiem der arī sievietēm. Fotogrāfijās Jūs redzat Lalannu 40 un 93 gadu vecumā. Gadījumā, ja Jūs interesē šis brīnišķīgais cilvēks, Jūs varat ieiet viņa mājas lapā: www.jacklalanne.com

 

 

5

Facelift tas ir vēl viens vingrinājumu komplekss, ko sastādīja angļu dakteris un alternatīvo dziedniecības metožu speciālists Roberts Te kopā ar kosmetoloģi Stalli Rajsmen. Skatoties uz viņu kompleksu, Robert un Stalli ir ļoti labi pazīstami ar Evas Freizeres metodi, mazliet saīsinot to un pievienojot citus vingrinājumus. Roberta un Stalli grāmata „Izvairieties no grumbām piecas minūtes dienā” tika izdota lielā tirāžā vairākas reizes. Patiesībā 5 minūtes dienā nepietiks, tapāt ka jebkura cita vieda vingrinājumiem.