Sākums Par sejas vingrošanu Sejas vingrošanas iespējas

Face Beauty Fitness sejas vingrošana

Sejas vingrošana - tas ir jauns un tajā pat laikā aizmirsts vecais, cilvēcei zināmais veids kā uzturēt jaunību un sejas skaistumu.

Jauns, jo redzējums uz sejas vingrošanas  iespējām tagad  ir daudz dziļāks, zinātniski pamatotāks un plašāks, nekā sabiedrībā valdošais uzskats, ka sejas vingrošana  ir tikai nesistematizēta sejas muskuļu kustināšana un ķēmošanās spoguļa priekšā.

Vecs, pat mūsu vecmāmiņas lietoja atsevišķus vingrinājumus aizgūtus no savām vecmāmiņām, lai, piemēram, tiktu vaļā no dubultzoda. Viņu laikā industrija, kas solītu ar sejas krēma palīdzību izlīdzināt krunkas un pacelt sejas ovālu, vēl nebija tik spēcīga. Sens arī tāpēc, ka šīs teorijas vēsture, pateicoties jogas, cigun, slāvu veselības un skaistuma kopšanas praktiskām, ir mērāma gadsimtos.

Vārds „fitness” angļu–latviešu vārdnīcā tiek  tulkots kā «piemērotība; derīgums; (fiziska) sagatavotība».

Vārdu „fitness” attiecina uz nodarbībām, kas saistītas ar vingrošanu, sportu, fizisko sagatavotību. Šo nodarbību mērķis ir veidot labu stāju, vingru augumu, radīt možu, mundru noskaņojumu, palīdzēt uzturēt labu fizisko un garīgo labsajūtu un veselību, jo «veselā miesā mājo vesels gars».

Fitness tas ir līdzsvars kurā ir  ne tikai cilvēka fiziskā sagatavotība, bet arī viņa emocionālais, garīgais stāvoklis.

Fitness – tā ir attieksme pret dzīvi  – veselīga dzīves veida piekritējiem.

Kā varam piemērot vārdu „fitness” sejas vingrošanai?

Sejas Fitness – tā mēs šodien apzīmējam jaunas zināšanas sejas vingrošanā apvienotas ar holistisku pieeju pašam pret sevi, izpratni par sejas novecošanas biomehāniku, tās patiesajiem cēloņiem un sekām. Mums vairāku gadu gaitā ir izdevies apgūt un apvienot visas uz šo brīdi pastāvošās sejas vingrošanas metodes - sākot no klasiskās bāzes līdz mūsdienīgām interpretācijām.

Mūsu Sejas Vingrošanas Klubā esam izveidojuši savstarpēju konsultāciju padomi, kurā ietilpst to profesiju, kvalifikāciju pārstāvji, kuri savā ikdienas darbā ir tieši saistīti ar sejas un ķermeņa estētisko korekciju. Šādu padomi izveidojām ar mērķi profesionālā zināšanu mijiedarbībā analizēt sejas vingrojumus, to fizioloģisko atbilstību un drošību.

Elena Zukule - Fizioterapeite, rehabilitologs - mugurkaula un iekšējo orgānu saslimšanu specializācija, psihosomātika, estētiskās  osteopātijas un    maigo manuālo tehniku speciāliste sejai un ķermenim.

Irina Ananjeva - Organiskās ķīmijas maģistre, Kosmētiķe- estētiste, talassoterapeite.

Tatjana Suvorova – profesionāla masiere ar 23 gadu darba stāžu, medicīnisko izglītību, segmentārās masāžas speciāliste ar manuālās terapijas elementu pielietojumu.

Ieva Paškeviča - Sejas vingrošanas Skolas "Face Beauty Fitness" direktore, sejas fitnesa speciāliste.

Larisa Vitvinova - Sejas vingrošanas Kluba "Face Beauty Fitness" Prezidente, sejas fitnesa speciāliste.  

Katrs vingrojums, kuru iekļaujam Face Beauty Fitness sejas vingrošanas kompleksā, pirms tam tiek vispusīgi analizēts un praktiski pārbaudīts. Tas mums dod iespēju noformēt fizioloģiski pamatotu un metodiski atlasītu programmu sejas estētiskajā pretnovecošanas programmā. Izmantojot sejas vingrošanu apvienojumā ar  manuālām tehnikām.

Muskuļi uz sejas, tāpat kā ķermenī atrodas dažādā tonusā. Mūsu mērķis ir normalizēt un sabalansēt sejas un kakla muskuļu tonusu, novērst vai mazināt sejas mīksto audu deformāciju, iedarbojoties tieši uz problēmu veidošanās sākotnējiem iemesliem.  Vairumā gadījumu kā iemeslu novecošanas radītajām deformācijām  sejā var minēt sejas muskuļu pārmērīgu saspringumu nevis atslābumu. Krunkas sejā rodas sejas muskuļu atšķirīgā stiprinājuma dēļ. Ķermeņa muskuļi ar abiem galiem stiprinās pie kaula un pa vidu izveidojas nostiepums, tādēļ uz ķermeņa krunkas neveidojas. Sejas muskuļiem viens muskuļa gals stiprinās pie kaula, bet otrs tā sauktajā mīkstajā stiprinājumā t.i. blakus stāvošajā muskulī, mīkstajos audos, vai ādā. Šāds muskuļu stiprinājums ir krunku veidošanās pamatā. Šos muskuļus sauc par mīmiskajiem sejas muskuļiem un pateicoties tiem, mēs izpaužam savas iekšējās emocijas ar grimasēm sejā.

Ilgstoši atrodoties sasprindzinātā stāvoklī, muskulis saīsinās un nokļūst saspazmētā stāvoklī, ko sauc par muskuļu  hipertonusu.  Paaugstinātais sejas muskuļu tonuss ir tieši saistīts ar cilvēka emocionālo pasauli - savilktā starpuzacu krunka bieži vien ir saistīta ar dažādiem emocionāliem pārdzīvojumiem, tā rezultātā starp uzacīm ieguļas divas vai viena rieva. Zoda muskuļi saspazmējas no uzkrātiem aizvainojumiem, kā rezultātā lūpu kaktiņi noslīd uz leju. Krunkas ap lūpām rodas patstāvīgi turot lūpas savilktā, saspringtā stāvoklī,  atainojot neapmierinātību. Emocionālais faktors nav vienīgais sejas novecošanas un deformācijas iemesls, taču ļoti nozīmīgs.

Nākamais ir fiziskais faktors. Seja, kakls un ķermenis ir savstarpēji saistīts caur muskuļu ķēdēm. Savilkums mugurā, starp lāpstiņām vai kakla muskuļos tieši var atsaukties arī sejā un vizuāli atspoguļoties kā krunka vai padziļināta deguna mutes rieva.

Lielu loma sejas estētiskajā izskatā  ir zemādas tauku slānim. Kad cilvēks ir jauns, viņa seja ir pārklāta ar vienmērīgu zemādas tauku slāni, gluži kā ar pirmo sniegu un nav redzams neviens defekts. Ar gadiem zemādas tauku slānis vietām sāk „kust” un seja sāk zaudēt savu jaunavīgo izskatu, vienlaicīgi atklājot muskuļu hipertonusu ,kas veido ādas krunkas. Mēs zinām, ka intensīvs muskuļu darbs ķermenī dedzina zemādas tauku slāni, kas, nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm ir mūsu mērķis, bet sejai tas neder. Tieši hipertonusā esošie muskuļi dedzina sejas zemādas tauku slāni, veido iekritušus vaigus un nelīdzenas vietas sejā.

Ar gadiem mazinās kolagēna un elastīna sintēze  saistaudos, palielinās audu hidrofīlums (šķidruma aizture) audos un tūskas problēma sejā sāk kļūt aktuāla. Tūskas iemesli var būt dažādi, bet viens no biežākajiem ir šķidruma uzkrāšanās muskuļu pārmērīgā tonusa vietās, kas traucē limfas un venozo atteci. Jo ātrāk šo procesu sāk kontrolēt, jo ilgāk var saglabāt jaunavīgas un veselīgas sejas aprises.

Efektīvs darbs pret sejas novecošanu, ietver kakla muskuļu tonusa normalizāciju, stājas un kakla korekciju, sejas un kakla asinsrites un limfas atteces uzlabošanu. Izmantojot vingrojumus sejai, manuālās sejas un kakla  estētiskās korekcijas metodes un pašas vēlmi būt skaistai un veselīgai, var sasniegt fantastiskus rezultātus.

Novecošanu var apturēt, ja zini kā !